قیمت نفت فروکش کرد

به دنبال اعمال تعرفه های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی ها در مورد رکود تقریبی اقتصادی در جهان، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.
قیمت نفت فروکش کرد
به دنبال اعمال تعرفه های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی ها در مورد رکود تقریبی اقتصادی در جهان، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت برنت در معاملات امروز با ۰.۷ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با ۰.۵ درصد کاهش ، ۵۴ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

به این ترتیب، آمریکا در روز گذشته بر برخی از کالاهای وارداتی چین از قبیل ساعت های هوشمند، کفش و تلویزیون های فلت، تعرفه ۱۵ درصدی را اعمال کرد . این در حالی است که چین هم تعرفه های جدیدی را علیه ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی عملیاتی کرد.

در این بن، دونالد ترامپ، با توئیتی جدید اعلام کرد: هدف من کاهش وابستگی امریکا به چین است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این خصوص گفت: تعرفه های جدید موجب تهدید بازار نفت شده است. خریداران نسبت به آینده اقتصادی ناامید هستند و پروژه های جدید را افتتاح نمی کنند این مساله موجب کاهش تقاضا برای نفت شده است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۳,۶۹۸
کد خبر : ۱۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


logofooter
شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی بعنوان یک مجموعه پویا در بازار سرمایه کشور افتخاردارد که در راستای بسط و گسترش مشارکت جامعه در سرمایه گذاریهای مولد و مردمی کردن اقتصاد یکی از فعالترین بنگاههای حاضردر بورس می باشد. وتوسم  با مدد گرفتن از هدایت و حمایت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و استفاده از سرمایه های ارزشمند انسانی حضور اثرگذاری در عرصه سرمایه گذاریهای متنوع بازار داشته و بر مبنای اهداف راهبردی تدوین شده همگام با سایر اجزا  بازار سرمایه در تحقق توسعه اقتصادی کشور و رشد بخش واقعی اقتصاد از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
  • آدرس:  تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک خیابان شهید خدامی ، بعد از پل کردستان، پلاک 89 
  • کد پستی:        1958698856
  • تلفن :         85549000-021
  • فکس :         88628713-021
  • تلفن سهام:         85549300-021
  • پست الکترونیک :       info@tmico.ir